שאלות ותשובות

להלן מגוון שאלות שכיחות בקרוב לקוחותינו והתשובות כפי שגובשו על ידי המומחים מטעמנו. אנו מתייחסים בכובד ראש לכל פנייה של לקוחותינו. בכל שאלה נוספת או בקשה הבהרה הנך מוזמן ליצור עמנו קשר – ואנו נחזור אליך בהקדם!

ניכיון צ'קים הוא שירות פיננסי המעוגן בחוק שמטרתו פשוטה: המרת המחאות דחויות שקיבל בעל עסק או חברה בכסף מזומן, צ'ק או העברת זה"ב ישירות לחשבון הבנק של הלקוח. תהליך ניכיון הצ'קים ב-P.L.T הוא מהיר, יעיל ובטוח, כך שניתן לקבל את התמורה להמחאות הדחויות באופן מהיר! עוד פרטים על התהליך כאן.
פשוט מאוד! צור עמנו קשר בכל דרך הנוחה לך - פקס, מייל או וואטסאפ - ואנו נחזור אליך בהקדם. מרגע קבלת הפנייה התהליך הוא מהיר ויעיל. לאחר תהליך הצטרפות קצר, שבו נבצע אפיון לעסק שלך, לצרכיך הפיננסיים ולמסגרת האשראי שלך - תוכל לקבל באופן שוטף כסף מזומן תוך שעה אחת בלבד מרגע הפנייה אלינו. הפנייה לקבלת התמורה במקום ההמחאה הדחויה יכולה להתבצע אפילו דרך הוואטסאפ, כדי לקצר את זמן שהותך במשרדינו בעת קבלה התמורה. כל הפרטים על תהליך ההצטרפות כאן.
כשפונים לחברת ניכיון צ'קים חשוב ביותר לפנות לחברה שזהו תחום עיסוקה המרכזי ופועלת תחת כל האישורים הנדרשים. חברת P.L.T היא חברה בורסאית הפועלת על פי סטנדרטים גבוהים במיוחד של פיקוח ובקרה, מתוך תפיסה הרואה בקשר עם לקוחותיה קשר ארוך טווח, המבוסס על שקיפות ואמינות. החברה פועלת תחת פיקוח מחמיר על פי תקנות וחוקי ניירות הערך בישראל ומעסיקה באופן קבוע קצין ציות לבקרה על פעולות החברה. בנוסף,P.L.T פועלת באישור משרד האוצר ובפיקוח רואה חשבון.
חד משמעית – לא. P.L.T היא ערוץ פיננסי נוסף שנועד לסייע לך בניהול התזרים. הנך יכול במקביל להיעזר בשירותי מימון בבנק שלך. יחד עם זאת, P.L.T פועלת כמעין חברתם בוטיק המעניקה ללקוחותיה שירות אישי, מקצועי ומהיר בתחום ניכיון הצ'קים.
ממש לא. תהליך ההצטרפות נועד אך ורק למטרה אחת – להסדיר את אופן המרת ההמחאות באופן שוטף, כשתזדקק לכך, באמצעות חברת P.L.T. מעבר לכך, אין כל תשלום קבוע וכל מחויבות. אנחנו כאן, לשירותך, בכל עת שתבחר.
חברות בורסאיות מחויבות על פי חוק במנגנוני בקרה ופיקוח מחמירים ביותר, שאינם קיימים בחברות שאינן בורסאיות. משמעות הדבר מבחינת לקוחותינו היא תהליך בטוח ומבוקר שמבטיח כי תהליך ניכיון הצ'קים יתבצע כשורה.
מתוך אסטרטגיה המכירה בכך שתחום ניכיון הצ'קים הינו תחום הדורש תשומת לב מרבית, בחרה P.L.T שלא לעסוק בתחומים אחרים – אלא רק בניכיון צ'קים. יחד עם זאת, כלקוח של חברתנו הנך זכאי לליווי אישי מטעם מנהל הלקוח שיתמנה לך. דרך מנהל הלקוח תוכל לקבל מידע על נושאים פיננסים הקשורים ללקוחות עתידיים שלך, או ספקים שהנך מעוניין לעבוד עמם.
לכל עסק או חברה הזקוק לכסף מזומן באופן מיידי, או מתקשה בניהול תזרים תקין, מומלץ לפנות לשירות ניכיון צ'קים מקצועי ובטוח. שיפור תזרים המזומנים הוא בסיס להרחבת העסק וצמיחתו. הוא מאפשר רכישת מלאי, תשלום סדיר לספקים ולא פחות מכך – מקנה לבעלי העסק או החברה "ראש שקט" לעסוק בענייני היום-יום, שיווק העסק והשגת לקוחות נוספים.
יתרון נוסף חשוב המקנה שימוש בשירות ניכיון הצ'קים הוא יכולת מיקוח גבוהה מול הספקים השונים, שתמיד ישמחו לקבל כסף מזומן – תמורת הנחה עבור שירותיהם או מוצריהם.

מה זה ניכיון צ’קים?

ניכיון צ'קים הוא המרת צ'ק דחוי לכסף מזומן, תמורת עמלה מוסכמת מראש.
הלקוח פונה אלינו ומעביר לנו את הצ'קים במייל או בפקס. פעם אחת הוא חייב להגיע לפתיחת תיק "הכר את הלקוח" ומעתה ואילך סלולה הדרך לפעילות שוטפת מול נציג חברת PLT ישירות ללקוח או באמצעות שליחים ועוד.
מהירות התגובה שלנו, ללא סחבת, וללא קשר למסגרת האשראי שלכם בבנק, הופך אתכם ללקוחות טובים שלנו, ואותנו לערוץ המימון המשתלם. גם הריבית אינה גבוהה בהרבה מהריבית הנהוגה בבנקים.
כאשר תפנו לבנק עם צ'קים דחויים, הבנק יוכל לתת לכם עבורם מזומנים בצירוף עמלה, ויתכן שפעולה זו תקטין או תגמור לכם את מסגרת האשראי.
יש חמש חברות בורסאיות שעוסקות בניכיון צ'קים, P.L.T היא אחת מהן.
כחברה בורסאית בנוסף לרישיון ממשרד האוצר, כפופה לחוקים ולתקנות של הלבנת הון וניירות ערך, וזה אומר שהפעילות שלנו חוקית ומבוקרת, וניכיון צ'קים אצלנו נעשה באופן חוקי, תקין ובטוח גם עבורכם. אנחנו כפופים לבורסה לניירות ערך יש לנו דירקטוריון וגם ועדות אשראי, אשר מפקחים על הפעילות שמתבצעת על פי כל החוקים.
בחברת P.L.T מועסק קצין ציות חיצוני שתפקידו לוודא שהחברה עומדת בכל החוקים והצווים של איסור הלבנת הון.
חברת P.L.T נוקטת באמצעים משפטיים המקובלים בנושא של צ'קים חוזרים כמו בבנק.
 • אם אין תאימות בין הסכום לערך הכתוב במילים.
 • בוצע שינוי כלשהו בצ'ק ללא חתימת המושך.
 • חותמות כפולות בקטגוריית המוטב.
 • חסרה חותמת חברה.
 • חסרים פרטים כלשהם כמו שם, סכום, תאריך.
צ'ק שיש בו אזכור מפורש על אפשרות של שינוי תאריך או סכום.
ע"י ביטול הסימון וחתימת המושך לידו.
ניכיון צ'קים אינו מעיד על מצוקה תזרימית. אלא להיפך על הצורך בתזרים מזומנים כי החברה פעילה. יש לנו לקוחות שהן חברות מצליחות מאוד אבל הן זקוקות לתזרים מזומנים וזה בוודאי מעיד על פעילות שוטפת ולא על מצוקה.
לא לכל העסקים יש אשראי ולא כולם מחזיקים סליקת אשראי ולכן הם יעשו עסקאות בצ'קים דחויים. זוהי צורת תשלום שמקובלת בישראל, כי דחיית התשלומים מאפשרת לרווח לבעל העסק את תזרים המזומנים. צורות התשלומים בארץ בעולם העסקים הם: מזומן, צ'ק במזומן, צ'ק דחוי או אשראי.
אנחנו מעבירים כספים במזומן, באשראי בצ'קים במזומן וגם בהעברות זה"ב בנקאיות.
 • הפעילות העסקית של הלקוח.
 • היקף הפעילות השוטפת.
 • זמן האשראי המבוקש.
 • לאיזה ענף מקצועי שייך הלקוח.
 • מהם הסיכונים העסקיים בתחום עיסוקו של הלקוח.
 • חסינות ומצבו הפיננסי של נותן הצ'ק.